Střednědobý výhled :  scan.PDF

Rozpočet školy: scan.PDF    

                         scan.PDF                             

 

V době letních prázdnin bude mateřská škola uzavřena od pondělí 8.7.2019 do  pátku 23.8.2019. Provoz opět zahájíme v pondělí 26.8.2019. 

 

  Informace o zpracování osobních údajů:                                Informace o zpracování osobních údajů.PDF                                   Pokračování - Informace o zpracování osobních údajů.PDF  

Kontrolní záznamy:Info na web - MŠ (1).xlt

Sazebník úhrad:SMS+ČR+-+sazebník+úhrad+za+poskytování+informací_final (2).doc 

 

 

U nás ve školce

  Charakteristika školy:

 

Mateřská škola Svéradice je jednotřídní venkovská škola s celodenní docházkou. Navštěvují ji děti od 3 do 6 let, po dohodě i mladší děti, ze Svéradic a přilehlých vesnic. Mateřská škola je umístěna v patrové vile na kraji obce. U školy je velká zahrada s pískovištěm, herní sestavou a zahradním domkem.

Budova mateřské školy je prostorná. V suterénu je školní kuchyně, jídelna, tělocvična a kotelna na pevná paliva. V patře třída, ložnice, šatna a sociální zařízení. K příjemnému domácímu prostředí přispíváme výzdobou dětskými výkresy, které jsou průběžně obměňovány podle ročního období a příležitosti. Místnosti, vybavení hračkami a doplňky dávají dětem široký prostor k hrám a činnostem, které podporují rozvoj jejich osobnosti. Přirozeným způsobem umožňují dětem získávání zkušeností a dovedností. Krásné přírodní prostředí školy využíváme k vycházkám a cestám za poznáváním.

Obec Svéradice se nachází v okrese Klatovy. Žije zde 349 obyvatel. První písemná známka o obci pochází z roku 1264. Nejbližšími městy jsou Horažďovice, Blatná s Strakonice.

 

    

KONCEPCE ŠKOLY:

Naším hlavním záměrem je předávat a zprostředkovávat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založené na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Dále chceme rozvíjet a podporovat samostatnost, zdravé sebevědomí, fantazii a tvořivost dětí. Usilujeme o to, aby čas, který dítě stráví v mateřské škole, byl pro něj radostí, plný příjemných zkušeností a přinesl mu dobré základy do života i vzdělávání.

 

Mateřská škola Svéradice, okres Klatovy, příspěvková organizace

 

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020

Ředitelka školy rozhodla v souladu s § 34, § 165 odst. 2 a § 183 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání(školský zákon),že vyhovuje žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Svéradice, okres Klatovy, příspěvková organizace, od 1.9. 2019 dle přiděleného registračního čísla.

 

Seznam uchazečů:

1/2019  přijat

2/2019  přijat

3/2019  přijat

4/2019  přijat

 

 

    

Kde nás najdete?  zobrazit na mapě

 

 

 

 

Školní vzdělávání                 Pro školní rok 2018/2019 úplata za vzdělávání 200,- Kč

Zubní výchova 2.díl              7. června v pátek, vybíráme 25,- Kč na dítě.     

Během letních prázdnin bude mateřská škola uzavřena od pondělí 8. července 2019 a opět provoz zahájíme v pondělí 26. srpna 2019. Všem krásné prázdniny.              

Co dětem připravit s sebou do školky:                                 -1 krát papírové kapesníky v krabičce                                 -1 krát papírové kapesníky balené                                       - 1 krát zubní pasta,zubní kartáček,kelímek                   - 1 krát hrneček na pití -nerozbitný                                 - oblečení + přezůvky do třídy                                           - náhradní oblečení do kapsáře v šatně                     - vhodné oblečení na vycházku i do špatného počasí(holinky, pláštěnku)   - pyžamo                                   (všechny věci dětem podepište)                                

Veškeré informace budou vždy zveřejněny na webových stránkách školky a na informativní nástěnce v Mš.                       Informativní schůzka se bude konat v měsíci září, datum bude upřesněn.       Již nyní se těšíme na shledání s dětmi.                                  

 

 

 

Fotografie dětí z akcí MŠ najdete na: www.skolaceksve.rajce.net

Zábavná výuka angličtiny hravou formou začne v pátek 5. října 2018 v 8:10 hodin.

 

Výlet do knihovny v Blatné

V úterý 18.6. odjezd od školky v 9:00 hod.,návrat na oběd.S sebou pití, drobné na zmrzlinku.

Loučení s předškoláky

Akce se uskuteční v pátek 28.6.2019 na školní zahradě za účasti divadýlka z Karlových Varů Z Bedny od 16:00 hod.