22. 1. Slavomír

Zítra: Zdeněk

I knihovnice umí více

V měsíci lednu můžete v naší čítárně navštívit výstavu I KNIHOVNICE UMÍ VÍCE aneb CO DĚLAJÍ KNIHOVNICE, KDYŽ NEČTOU. Prohlédnout si můžete např. drobné dekorační předměty, pletené a háčkované výrobky, paličkování, textilní patchwork, šperky a další nápady. Výstava je volně přístupná v otevírací době knihovny.

Jak zvířata spí

Výstava nejmladších žáků výtvarného oboru ze třídy K. Šťastné ZUŠ Klatovy. Na vernisáž jste zváni 16. ledna 2019 od 15 hodin. O hudební doprovod se postarají žáci ze třídy P. Bětákové. Výstava potrvá do 28. 2. 2019.

BTS Love Yourself Tour/Soul 2018

Vídeňská 9, Klatovy IV, 33901 Klatovy

Záznam koncertu.

HRAJEME SI (nejen) S PAPÍREM

Městská knihovna Klatovy nabízí jednodenní výtvarný kurz RAZÍTKO – TECHNIKOU LINORYTU. Linoryt je grafická technika, která nabízí obrovské možnosti výtvarného vyjádření. O pololetních prázdninách máte možnost se s touto technikou u nás seznámit. Vyrábět budeme razítka. Neváhejte, počet míst je omezen. Kurz je určen pro děti od 10 let. Termín: 01. 02. 2019 od 9 do 13 hodin Kurzovné: 100 Kč Lektor: Lukáš Korec Na místě bude veškerý materiál a pomůcky. Důležité je vzít si s sebou svačinu a dobrou náladu. Přihlásit se můžete v oddělení pro děti a mládež, na tel. čísle 376 347 472 nebo mailem na detske@knih-kt.cz

Jarní prázdniny v knihovně se scrapbookem

Víte, co je to scrapbook? Slovo scrapbook pochází ze dvou anglických slov Scrap neboli výstřižek, útržek, kousek, zbytek a druhého slova Book neboli kniha. Takže taková „Kniha výstřižků“. Ale není to ledajaká kniha. Pomocí scrapbookingu si dokážete vytvořit originální stránky do svých fotoalb, přáníčka, jmenovky, deníky ... prostě ohromíte své okolí netradičním dárkem v podobě vlastnoručního uměleckého díla. Přijďte se s tímto stylem „papírového“ tvoření seznámit do naší knihovny. O jarních prázdninách pro Vás pořádáme dvoudenní kurz - SCRAPBOOK PRO ZAČÁTEČNÍKY. Neváhejte a přihlašte se. Počet míst je omezen. Přihlásit se můžete již teď na: detske@knih-kt.cz, osobně v dětském oddělení nebo na čísle 376 347 473. Kdy: 4. 2. - 5. 2. 2019 Čas: 11.30 hod - 13.30hod Cena: pro účastníky kurzu "TVOŘÍM KNIHU" zdarma, ostatní 100 Kč (v ceně kurzovného jsou oba dny, materiál i pomůcky)

Jarní prázdniny s knihovnou - TVOŘÍM KNIHU

Oddělení pro děti a mládež Vás zve na dvoudenní knihařskou dílnu s Tarou Novou. Chcete si vést svůj vlastní stylový deník či vytvořit originální knihu? Neváhejte a přijďte si je k nám vyrobit. A to od začátku až do konce. Workshop je vhodný pro starší děti a dospělé. Materiál a pomůcky budou k dispozici. Na akci je třeba se předem přihlásit – osobně v dětském oddělení, telefonicky na čísle 376 347 472 nebo mailem na detske@knih-kt.cz. Neváhejte počet míst je omezen. KDY: 4 .2. - 5. 2. 2019 ČAS: 9 - 11 hod KURZOVNÉ: 300 Kč (za obě setkání)

Kafkovi už tolik nedlužíme

Spolek Synagoga Klatovy, z. s., ve spolupráci s Městskou knihovnou Klatovy Vás zvou na přednášku s podtitulem Dvacet let s Kafkou a literaturou. Nejen literární večer s bývalou ředitelkou Centra Franze Kafky, spisovatelkou, režisérkou a publicistkou Markétou Mališovou o Kafkovi, její práci a vztahu k židovství. Vstupné dobrovolné.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.