18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Dětské oddělení MěK se opět zapojilo do soutěže POZNÁVEJTE PŘÍRODU A ZA ODMĚNU PŘIJĎTE DO ZOO, kterou již pošesté pro dětské čtenáře vyhlašuje Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, z.s. Soutěž trvá do 30. listopadu 2020. Přihlásit se je možné kdykoliv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého. Podmínky soutěže: - čtenářský průkaz v dětském oddělení nebo na pobočce ZŠ Tolstého (dětský čtenář) - 12 návštěv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého (při každé návštěvě vypůjčit jednu knihu o přírodě) - celkem přečíst 12 knih o přírodě Každý ze soutěžících, který splní všechny podmínky soutěže, obdrží v březnu 2021 volnou vstupenku do ZOO Plzeň.

Martina Formanová: Inspirace fotografií

Výstava fotografií.

Den zpracování dřeva

Řemeslná akce s ukázkami zpracování dřeva. 19. 9. 10:00 - 16:00 h Ukázky zpracování dřeva – dřevořezba, pletení košíků, výroba dřeváků, šindelí a koryt. Určování typů dřevin. Akce se zúčastní i pan Pavlica, který vyráběl kolo do vodního mlýna v Hoslovicích, s ukázkou právě rozdělaného kola. Pečení chleba spojené s ochutnávkou. Dílničky pro děti a řemeslný jarmark. Komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola. Zahraje kapela Projekt Koná se za každého počasí Vstupné: 50/25 Kč

Pavel Kosatík: TGM pro XXI. století

Společnost pro moderní dějiny Klatovska a Městská knihovna Klatovy srdečně zvou na přednášku spisovatele Pavla Kosatíka. Vstupné 50 Kč. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.refektar.eu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

RNDr. Václav Cílek: Jak přejít řeku

RNDr. Václav Cílek: Jak přejít řeku aneb Klatovy a zbytek světa Beseda o krajině, usazení města v ní a světovém dění. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.refektar.eu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

Zakladatel města Přemysl Otakar II.

Cyklus přednášek, ve kterém vystoupí: 9.00 PhDr. František Kubů Přemysl Otakar II. - Přemyslovec se štaufskou krví 10.00 PhDr. Václava Kofránková Přemysl Otakar II. na plátně a na jevišti 10.50 Consortium musicum & Ludmila Nová Pláč Panny Marie 11.20 prof. PhDr. Jiří Kuthan, DrSc. Přemysl Otakar II. – zakladatel a stavitel Časy jsou přibližné. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí.

Dobrý až velmi dobrý večer

Tentokrát s Rudolfem Salvetrem, starostou města Klatovy, a Milanem Edlem, děkanem Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni. Tématem večera budou Nové trendy ve vzdělávání a příležitosti pro rozvoj města Klatovy.