24. 2. Matěj

Zítra: Liliana

1917

Spisovatelé do knihoven

Prozaik, esejista a filozof Michal Ajvaz navštíví naši knihovnu v rámci projektu Spisovatelé do knihoven. Průkopník a zastánce magického realismu u nás. Vystudoval češtinu a estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po absolutoriu v roce 1974 pracoval téměř dvacet let v dělnických profesích. Do roku 1989 nenapsal žádnou knihu, ačkoliv říká, že psal v nepravidelných intervalech už od patnácti let. První básnickou sbírku vydává až v roce 1989 - Vraždu v hotelu Intercontinental. Mezi jeho další díla patří: Zlatý věk (2001), Druhé město (2005), Cesta na jih (2008), Lucemburská zahrada (2011). Je držitelem Magnesie Litery za rok 2012. Byl nominován na Státní cenu za literaturu. Jeho knihy vyšly v japonském, italském, chorvatském, francouzském, makedonském, norském, ruském či anglickém překladu. Michal Ajvaz má karaimské předky; rodnou řečí jeho otce byla ruština. V současnosti působí v Centru pro teoretická studia Akademie věd ČR. V říjnu 2019 mu vyšel nový román Města. Autorské čtení proběhne v refektáři jezuitské koleje.

RAiN a A5 ve Vodňanech

Koncert kapel RAiN a A5 ve vodňanském baru Pohoda.

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou / Klatovy

Společenství Josefa Zezulky Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti. Tomáš Pfeiffer nese pro Tebe myšlenky a vedení přinašeče. Chceš-li filosofii Bytí, navštiv přednášku. Možná, že nastal čas, jsi svobodný.

PROČ právě Vietnam

Městská knihovna Klatovy vás zve na přednášku Magdy Radostové. Mou vášní je Vietnam, příroda, kultura, místní lidé, jídlo… Zemi jsem navštívila už mnohokrát. Vyzkoušela jsem různé druhy dopravy, různá ubytování, okusila spoustu místních specialit. Mám tady hodně přátel, ráda se sem vracím. Pokouším se proniknout do tajů vietnamského jazyka, i když to je vážně náročné. Prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas jej objevit. Vstupné dobrovolné. Rezervace jsou možné na webu nebo ve studovně knihovny.

VINYL TOUR 2020

Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, dalšími členy jsou Veronika Borovková, Tomáš Doležal a další.