21. 5. Monika

Zítra: Emil

Kapličky, kaple, kostely a boží muka (nejen) na Klatovsku

Jak vzniklo slovo kaple? Proč se kostely dříve krokovaly? Od čeho vzaly svůj tvar boží muka? Jak by vypadala naše krajina bez kostelů? Toto a mnoho dalších informací se dozvíte při besedě s publicistou, spisovatelem a duchovním Mgr. Aloisem Sassmannem.

Avengers: Endgame

Univerzity a svoboda

náměstí Kalinovo 580, 38801 Blatná

Manifesto

Vídeňská 9, Klatovy IV, 33901 Klatovy

John Wick 3

Česko, ráj exekucí, nebo ne?

Zveme vás na další Snídani, neboli ranní pořad Brain&Breakfast, tentokrát s Radkem Háblem na téma: Česko, ráj exekucí, nebo ne? Jak to celé začalo a jak z toho ven? Živý přenos z pražského Impact Hubu máte možnost sledovat 23. května od 8.30 hodin v našem společenském sále, a to zcela zdarma. S sebou si můžete přinést snídani podle vlastní chuti. V ČR je minimálně 800 tisíc lidí v exekuci, kteří čelí více než 5 milionům exekučních řízení. Problém, který nemá v Evropě příliš obdoby a o který se zajímají i zahraniční média, hýbe českou politickou garniturou i celou společností. Co za tím stojí? Jedná se jen o selhání jednotlivců, nebo o výnosný obchodní model? Kdo na to doplácí a komu současná situace vyhovuje? Pojďme se společně vrátit v čase ke kořenům tohoto problému a podívat se detailně na jednotlivé události, které pandemii exekucí u nás předcházely, a co následně způsobily. Co s tím můžeme dělat a jak každý z nás může pomoci? I o tom bude devadesát minut na B&B. Radek Hábl je bývalý finanční manažer. Ve finančních vodách se pohyboval více jak 12 let. Za finanční řízení zodpovídal například ve společnostech Pivovary Staropramen a IBM. V roce 2014 vyměnil korporátní svět za neziskový. Ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. pak v roce 2016 realizoval v tuzemsku i zahraničí oceňovaný projekt Mapa exekucí. Od roku 2015 také spolupracuje s Úřadem vlády ČR, kde působí při Agentuře pro sociální začleňování jako expert na dluhovou problematiku. Jako jeden z mála Čechů získal členství v celosvětové síti sociálních inovátorů Ashoka Fellows network, ve které ČR zastupuje od roku 2018. Jeho cílem a snem je Česko bez nemravného dluhového byznysu a s tím související potřebná změna legislativy, pomoc všem lidem v tíživé finanční situaci a dluhová prevence a osvěta jako samozřejmost, nikoli jako ad hoc řešení.

Avengers: Endgame

Syn temnoty

Aladin

náměstí Svobody 41, 38701 Volyně

Humorista

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.