Vyhledat v textu

24. 2. Matěj

Zítra: Liliana

Akce


kvě 07 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Den matek

Ve středu 7. května proběhne v místní Mateřské škole recitační a hudební pásmo věnované "Dni matek" na kterém vystoupí pod vedením ředitelky Věry Kohelové a učitelky Nadi Klasové děti z MŠ Svéradice. Začátek je v 15.00 hodin a kromě rodičů je zvaná i široká veřejnost. 


kvě 03 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Malá muzika Nauše Pepíka

V sobotu 3. května 2014 se v sále Kulturního domu Svéradice uskuteční posezení s písničkou, které pořádá p. Josef Suda z Bezděkova. Hraje "Malá muzika Nauše Pepíka" - začátek je ve 14.00 hodin. Součástí akce bude bohatá tombola a vepřové hody.


dub 30 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Stavění májky.

Ve středu 30. dubna od 17.00 hodin proběhne na návsi stavění májky. Stavbu a následné hlídání budou mít na starosti dobrovolníci z řad místního SDH.

Popisek akce.doc


dub 30 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lampionový průvod

Autor: Dušek V.

Ve středu 30. dubna 2014 pořádá Obec Svéradice lampionový průvod. Zahájení proběhne v 20.00 hodin před Obecním úřadem, pak se průvod vydá přes náves, projde Rafandou, parkem, cestou mezi fotbalovými hřišti a cíl bude na "Vzácném vršku", kde bude podpálena hranice. Pak se účastníci průvodu přesunou před Myslivnu, kde je naplánováno opékání špekáčků. Pro ty, kdo přijdou v kostýmu čarodějnice, je připravena sladká odměna. Zúčastnit se mohou všichni bez rozdílu věku.

Lampionový průvod.doc

 


dub 19 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ochutnávka U Turků

Hospoda "U Turků" pořádá ve vestibulu KD ochutnávku piva z pivovaru Staropramen (Vratislav 11°, Ostravar 10°, Braník 11°, Stella Artois, Staropramen černý)  - hraje harmonikářské duo KŮROVCI, vstup 50 Kč

Ochutnávka piva.pdf


bře 15 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Dětský maškarní ples

Dětský maškarní ples v sále KD - začátek ve 14.00 hodin - disko manželů Zbíralových


bře 01 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MASOPUST

V sobotu 2. března se v naší obci uskutečnil tradiční masopustní průvod masek a to opět za vysoké účasti. Při zahájení průvodu od zadního vchodu kulturního domu bylo spočteno 44 aktivních účastníků a v průběhu samotné akce přibylo dalších sedm, ale na druhé straně jich několik skončilo předčasně. V čele průvodu šla tradiční dvojice "ženich s nevěstou", v jejich závěsu kapela a pak následovali čarodějnice, medvěd se svými vodiči, bezdomovci, arabové, kat, dělostřelci, šašci a mnoho dalších, vtipně připravených masek. První zastávka byla před Obecním úřadem, kde zástupce celého reje požádal starostu o povolení k masopustnímu veselí a po jeho souhlasu a peněžitém vykoupení, proběhl první tanec. Poté následovaly různě dlouhé zastávky po pravidelné trase u každého obydleného stavení, mimo těch kteří se omluvili z důvodu nepřítomnosti a těch, kteří tomuto typu lidové zábavy nefandí a své domy uzamykají. Počasí letošnímu masopustu přálo, občerstvení byla opravdu bohatá, účastníci i kapela se dostali do správné nálady a proto se jednotlivá zastavení oproti jiným rokům prodlužovala. Do tradičního místa závěru průvodu, "Hospody U Turků" se dorazilo o půl deváté večer a to je asi historicky nejpozdnější příchod. V samotné hospodě, nabité k prasknutí, se pak hodovalo, pilo a zpívalo do pozdních nočních hodin.

Můžeme určitě konstatovat že "masopustní sobota" ve Svéradicích byla po všech stránkách vydařená a již dnes se všichni těšíme na tu příští - 14. února 2015.


úno 22 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

FK ples

FK  ples - sportovní  v sále KD - hraje Melodion, bohatá tombola


úno 15 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přednáška Afganistán

Přednáška "Afganistán -  divoká a krásná země ve víru konfliktu 21. století" ve vestibulu KD   - 17.00 hodin - očima Františka Kříže ze Sušice


úno 08 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

SDH ples

SDH ples - hasičský v sále KD - hraje Safír, bohatá tombolaStránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.obecsveradice.cz

Registrujte se zde

vizitka kopie[1].jpg

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Návštěvnost stránek

162293

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.