18. 8. Helena

Zítra: Ludvík

kvě 03 Doposud nekomentováno.

Malá muzika Nauše Pepíka

V sobotu 3. května 2014 se v sále Kulturního domu Svéradice uskuteční posezení s písničkou, které pořádá p. Josef Suda z Bezděkova. Hraje "Malá muzika Nauše Pepíka" - začátek je ve 14.00 hodin. Součástí akce bude bohatá tombola a vepřové hody.

dub 30 Doposud nekomentováno.

Stavění májky.

Ve středu 30. dubna od 17.00 hodin proběhne na návsi stavění májky. Stavbu a následné hlídání budou mít na starosti dobrovolníci z řad místního SDH.

Popisek akce.doc

dub 30 Doposud nekomentováno.

Lampionový průvod

Autor: Dušek V.

Ve středu 30. dubna 2014 pořádá Obec Svéradice lampionový průvod. Zahájení proběhne v 20.00 hodin před Obecním úřadem, pak se průvod vydá přes náves, projde Rafandou, parkem, cestou mezi fotbalovými hřišti a cíl bude na "Vzácném vršku", kde bude podpálena hranice. Pak se účastníci průvodu přesunou před Myslivnu, kde je naplánováno opékání špekáčků. Pro ty, kdo přijdou v kostýmu čarodějnice, je připravena sladká odměna. Zúčastnit se mohou všichni bez rozdílu věku.

Lampionový průvod.doc

dub 19 Doposud nekomentováno.

Ochutnávka U Turků

Hospoda "U Turků" pořádá ve vestibulu KD ochutnávku piva z pivovaru Staropramen (Vratislav 11°, Ostravar 10°, Braník 11°, Stella Artois, Staropramen černý)  - hraje harmonikářské duo KŮROVCI, vstup 50 Kč

Ochutnávka piva.pdf

bře 15 Doposud nekomentováno.

Dětský maškarní ples

Dětský maškarní ples v sále KD - začátek ve 14.00 hodin - disko manželů Zbíralových

bře 01 Doposud nekomentováno.

MASOPUST

V sobotu 2. března se v naší obci uskutečnil tradiční masopustní průvod masek a to opět za vysoké účasti. Při zahájení průvodu od zadního vchodu kulturního domu bylo spočteno 44 aktivních účastníků a v průběhu samotné akce přibylo dalších sedm, ale na druhé straně jich několik skončilo předčasně. V čele průvodu šla tradiční dvojice "ženich s nevěstou", v jejich závěsu kapela a pak následovali čarodějnice, medvěd se svými vodiči, bezdomovci, arabové, kat, dělostřelci, šašci a mnoho dalších, vtipně připravených masek. První zastávka byla před Obecním úřadem, kde zástupce celého reje požádal starostu o povolení k masopustnímu veselí a po jeho souhlasu a peněžitém vykoupení, proběhl první tanec. Poté následovaly různě dlouhé zastávky po pravidelné trase u každého obydleného stavení, mimo těch kteří se omluvili z důvodu nepřítomnosti a těch, kteří tomuto typu lidové zábavy nefandí a své domy uzamykají. Počasí letošnímu masopustu přálo, občerstvení byla opravdu bohatá, účastníci i kapela se dostali do správné nálady a proto se jednotlivá zastavení oproti jiným rokům prodlužovala. Do tradičního místa závěru průvodu, "Hospody U Turků" se dorazilo o půl deváté večer a to je asi historicky nejpozdnější příchod. V samotné hospodě, nabité k prasknutí, se pak hodovalo, pilo a zpívalo do pozdních nočních hodin.

Můžeme určitě konstatovat že "masopustní sobota" ve Svéradicích byla po všech stránkách vydařená a již dnes se všichni těšíme na tu příští - 14. února 2015.

úno 22 Doposud nekomentováno.

FK ples

FK  ples - sportovní  v sále KD - hraje Melodion, bohatá tombola

úno 15 Doposud nekomentováno.

Přednáška Afganistán

Přednáška "Afganistán -  divoká a krásná země ve víru konfliktu 21. století" ve vestibulu KD   - 17.00 hodin - očima Františka Kříže ze Sušice

úno 08 Doposud nekomentováno.

SDH ples

SDH ples - hasičský v sále KD - hraje Safír, bohatá tombola

led 01 Doposud nekomentováno.

Novoroční pochod

Novoroční pochod 1.1.2014 - ve 13.30 od OÚ Svéradice - Slatina a zpět, občerstvení ve Slatině zajištěno