20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

Dětské oddělení MěK se opět zapojilo do soutěže POZNÁVEJTE PŘÍRODU A ZA ODMĚNU PŘIJEĎTE DO ZOO, kterou již po páté pro malé čtenáře vyhlašuje Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, z.s. Soutěž trvá od 1.3. do 30.11.2018, přihlásit se je možné kdykoliv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého. Podmínky soutěže: čtenářský průkaz v dětském oddělení nebo na pobočce ZŠ Tolstého (dětský čtenář) 12 návštěv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého (při každé návštěvě vypůjčit jednu knihu o přírodě) celkem přečíst 12 knih o přírodě Každy ze soutěžících, který splní všechny podmínky soutěže, obdrží v lednu 2019 volnou vstupenku do ZOO Plzeň.

PRŮKAZ PRO PLYŠÁKA

PRŮKAZKA PRO PLYŠÁKA - S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA Chcete si doma zahrát na knihovnu? K tomu potřebujete průkazku! Vezměte s sebou nejoblíbenějšího plyšáka, panenku či jinou hračku a přijďte s dětmi do dětského oddělení naší knihovny. Hrací průkazky budeme vystavovat (zdarma) každé pondělí od 9–12 hod. Těšíme se na Vás.

Václav Sika: Obrazy z francouzské Provence

Autor byl vyzván majiteli cestovní kanceláře Campanatour, aby vedl letní kurzy plenérové malby ve francouzské Provence, pro jejich klienty. Od roku 2010 jezdí do malebného městečka Giens, kde vede zmíněné kurzy. Toto místo navštěvuje občas i dvakrát ročně. Městečko se nalézá nedaleko města Toulon. S frekventatny navštívil řadu poutavých i známých míst v této oblasti: Nice, Saint Tropez, Toulon, Cannes, Port Grimaud, ale také ostrov Porkerolles apod. Tam vedle výuky autor maloval, až vznikl i soubor obrazů, který předkládá veřejnosti v Městské knihovně v Klatovech. Hlavním záměrem bylo zachycení nádherného nepopsatelného světla, a také zářivé místní barvy, za kterými tam jezdila řada vynikajíchích světově proslulých umělců. Namátkou jmenuji jen Vincenta van Gogha, Paula Cezanna, ale i Pabla Picassa. Zda se Václavu Sikovi uvedený záměr podařil, mohou návštěvníci Městské knihovny posoudit sami po celé září letošního roku.

Příběh koček

náměstí Svobody 41, 38701 Volyně

Utøya, 22. července

Příběh koček

Lost Wisdom, Konspirationen, Krwawý Koleno na Křemelce

Konec

Tyto dvě bandy ze Švédska - KONSPIRATIONEN a LOST WISDOM projedou naší zemí a zastaví se i u nás ve Strakonicích v rámci společného tour. Místní supportující kapelou bude dobře známé KRWAWÉ KOLENO a moc se těším na to, co všechny kapely předvedou...buďte taky u toho... Bližší info. brzy... KONSPIRATIONEN (S) LOST WISDOM (S) KRWAWÝ KOLENO (CZ)

Komenského 29, Strakonice II, 38601 Strakonice

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.