22. 9. Darina

Zítra: Berta

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Městská knihovna Klatovy ve spolupráci s Hnutím DUHA, Muzeem Šumavy, p. o., a Správou Národního parku Šumava vás srdečně zve na výstavu věnovanou velkým šelmám Šumavy. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 1. srpna 2019 od 16.30 hodin ve společenském sále knihovny. Výstava potrvá do 31. října 2019.

Playmobil ve filmu

Playmobil ve filmu

Zeyerovy sady 963, Vodňany II, 38901 Vodňany

Avengers: Endgame

U Kina 375, 38732 Sedlice

Román pro pokročilé

Komenského 29, Strakonice II, 38601 Strakonice

Ad Astra

Vídeňská 9, Klatovy IV, 33901 Klatovy

Rambo: Poslední krev

Koloběžkou po Asii

Dobrodruh, cestovatel, vizionář a fotograf Marek Jelínek. První člověk na světě, kterému se podařilo projet dva kontinenty na neuvěřitelné koloběžce. A co se dá během takové cesty zažít? Proč právě koloběžka? Jeho posledním cílem byla Asie, devět států, které projel sám. Během své cesty navštívil magická místa, jako jsou Varanasí a hinduistické chrámy. Projel chudinskými slamy a sbírka z jeho cesty s názvem Dobroběžka pomohla dětem z Bangladéše mít lepší vzdělání. Setkal se s mnichy a navštívil Himaláje, kde zdolal Annapurny (3 590 m). Poznal tajuplný starobylý Angor Wat, krásy Indie, Thajska a Malajsie. Sedm nezapomenutelných měsíců a 7 850 km, které mu opět více otevřely oči a změnily pohled na život.

Hrajeme si (nejen) s papírem

PAPÍROVÝ ŠPERK Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Klatovy vás srdečně zve na společné tvoření. Papír je jeden z nejbáječnějších lidských vynálezů, který už se pro nás stal samozřejmostí. Podlehněte spolu s námi kouzlu tvoření z papíru a přijďte si vyrobit originální šperk. KDY: V pondělí 23. září 2019 ČAS: 13–16 hod CENA: 1 kus = 10 Kč Kurz se koná za finanční podpory Plzeňského kraje.