18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Dětské oddělení MěK se opět zapojilo do soutěže POZNÁVEJTE PŘÍRODU A ZA ODMĚNU PŘIJĎTE DO ZOO, kterou již pošesté pro dětské čtenáře vyhlašuje Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, z.s. Soutěž trvá do 30. listopadu 2020. Přihlásit se je možné kdykoliv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého. Podmínky soutěže: - čtenářský průkaz v dětském oddělení nebo na pobočce ZŠ Tolstého (dětský čtenář) - 12 návštěv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého (při každé návštěvě vypůjčit jednu knihu o přírodě) - celkem přečíst 12 knih o přírodě Každý ze soutěžících, který splní všechny podmínky soutěže, obdrží v březnu 2021 volnou vstupenku do ZOO Plzeň.

Eva Wernerová-Malkovská

Zámek 1, Strakonice II, 38601 Strakonice

Eva Wernerová-Malkovská Obrazy Evy Wernerové-Malkovské v černé kuchyni. 5. – 30. 9. Černá kuchyně strakonického hradu. Vstupné 20/10 Kč Vernisáž 4. 9. od 16 hodin. K poslechu zahraje Strakonická dudácká muzika EVA WERNEROVÁ-MALKOVSKÁ Paní Eva Malkovská se narodila 8. října 1962 v Českém Krumlově. Vystudovala v r. 1982 SUPŠ v Uherském Hradišti obor: Malba v propagaci a v architektuře. Od roku 1991 svobodné povolání. Nyní žije a pracuje v Chýnově u Tábora. Motivy obrazů jsou většinou stará zákoutí měst, vesničky a zátiší. Používá techniku ,, LINGRUSTA‘‘, kombinovaná technika + olej.

Martina Formanová: Inspirace fotografií

Výstava fotografií.

RNDr. Václav Cílek: Jak přejít řeku

RNDr. Václav Cílek: Jak přejít řeku aneb Klatovy a zbytek světa Beseda o krajině, usazení města v ní a světovém dění. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.refektar.eu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

Zakladatel města Přemysl Otakar II.

Cyklus přednášek, ve kterém vystoupí: 9.00 PhDr. František Kubů Přemysl Otakar II. - Přemyslovec se štaufskou krví 10.00 PhDr. Václava Kofránková Přemysl Otakar II. na plátně a na jevišti 10.50 Consortium musicum & Ludmila Nová Pláč Panny Marie 11.20 prof. PhDr. Jiří Kuthan, DrSc. Přemysl Otakar II. – zakladatel a stavitel Časy jsou přibližné. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí.