18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Dětské oddělení MěK se opět zapojilo do soutěže POZNÁVEJTE PŘÍRODU A ZA ODMĚNU PŘIJĎTE DO ZOO, kterou již pošesté pro dětské čtenáře vyhlašuje Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, z.s. Soutěž trvá do 30. listopadu 2020. Přihlásit se je možné kdykoliv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého. Podmínky soutěže: - čtenářský průkaz v dětském oddělení nebo na pobočce ZŠ Tolstého (dětský čtenář) - 12 návštěv v dětském oddělení knihovny nebo na pobočce ZŠ Tolstého (při každé návštěvě vypůjčit jednu knihu o přírodě) - celkem přečíst 12 knih o přírodě Každý ze soutěžících, který splní všechny podmínky soutěže, obdrží v březnu 2021 volnou vstupenku do ZOO Plzeň.

Eva Wernerová-Malkovská

Zámek 1, Strakonice II, 38601 Strakonice

Eva Wernerová-Malkovská Obrazy Evy Wernerové-Malkovské v černé kuchyni. 5. – 30. 9. Černá kuchyně strakonického hradu. Vstupné 20/10 Kč Vernisáž 4. 9. od 16 hodin. K poslechu zahraje Strakonická dudácká muzika EVA WERNEROVÁ-MALKOVSKÁ Paní Eva Malkovská se narodila 8. října 1962 v Českém Krumlově. Vystudovala v r. 1982 SUPŠ v Uherském Hradišti obor: Malba v propagaci a v architektuře. Od roku 1991 svobodné povolání. Nyní žije a pracuje v Chýnově u Tábora. Motivy obrazů jsou většinou stará zákoutí měst, vesničky a zátiší. Používá techniku ,, LINGRUSTA‘‘, kombinovaná technika + olej.

Martina Formanová: Inspirace fotografií

Výstava fotografií.

Den zpracování dřeva

Řemeslná akce s ukázkami zpracování dřeva. 19. 9. 10:00 - 16:00 h Ukázky zpracování dřeva – dřevořezba, pletení košíků, výroba dřeváků, šindelí a koryt. Určování typů dřevin. Akce se zúčastní i pan Pavlica, který vyráběl kolo do vodního mlýna v Hoslovicích, s ukázkou právě rozdělaného kola. Pečení chleba spojené s ochutnávkou. Dílničky pro děti a řemeslný jarmark. Komentované prohlídky a pouštění mlýnského kola. Zahraje kapela Projekt Koná se za každého počasí Vstupné: 50/25 Kč