16. 10. Havel

Zítra: Hedvika

Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy

Městská knihovna Klatovy ve spolupráci s Hnutím DUHA, Muzeem Šumavy, p. o., a Správou Národního parku Šumava vás srdečně zve na výstavu věnovanou velkým šelmám Šumavy. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 1. srpna 2019 od 16.30 hodin ve společenském sále knihovny. Výstava potrvá do 31. října 2019.

Sametová revoluce na Strakonicku

Zámek 1, Strakonice II, 38601 Strakonice

Unikátní fotografie a dobové dokumenty ze strakonických ulic pořízené koncem listopadu 1989. 2. 10. – 17. 11. 2019 Panelová výstava v prostorách černé kuchyně strakonického hradu. Listopadové události roku 1989 tvoří jeden z nejvýznamnějších předělů našich novodobých dějin. O "sametové revoluci" vznikla řada knih, vyšly stovky článků popisujících osudy účastníků tehdejšího dění. Vzrušenou atmosféru ve společnosti přibližují tisíce fotografií. Ale to všechno se týká především velkých měst, zejména Prahy. Zcela odlišná je situace na venkově, což platí i pro Strakonice. Také zde chyběl ucelenější popis průběhu revolučních dnů v místních podmínkách. Pokusili jsme se proto mezeru moderních strakonických dějin alespoň částečně vyplnit. Vycházeli jsme přitom ze vzpomínek a deníkových záznamů přímých účastníků listopadových a prosincových akcí. Využili jsme rovněž muzejního archivu, zejména v případě fotografií. Podařilo se nám také získat některé unikátní dokumenty. Vernisáž 1. 10. od 16:00 hod. Vstupné: 20/10 Kč

Rekonstrukce expozic muzea v obrazech

Venkovní panelová výstava na nádvoří strakonického hradu. Fotografická venkovní výstava zachycující dosavadní práce v rámci celkové rekonstrukce muzejních expozic a s ní spojené rekonstrukce strakonického hradu. 1. 10 . – 1 . 12. 2019 III. nádvoří strakonického hradu/volně přístupné Vstup zdarma

My jsme muzikanti

My jsme muzikanti .... přicházíme ze ZŠ Plánická Kytary, bubny, chrastítka, flétny, ale i klavír, to vše se nám vešlo na výstavku miniatur. Žáci 6. tříd ZŠ Plánické vystavují své výrobky v našem dětském oddělení. A navíc – po celý říjen můžete u nás hlasovat o nejsympatičtější hudební nástroj.

Za tygry do Indie

Vyprávění Magdy Radostové o tom, jak i sen se může stát skutečností. Společně navštívíme NP Ranthambore, který je jedním z vůbec největších a nejznámějších v Indii především, kvůli populaci tygra indického-bengálského, za kterým sem ročně směřuje mnoho turistů a fotografů z celého světa. Zde si splnila svůj zatím největší fotografický sen – focení tygrů ve volné přírodě. Během povídání se dozvíte víc o samotném parku i o jeho obyvatelích, paní Magda Radostová se podělí o zážitky příjemné i bolavé. Nebude chybět spousta snímků této nádherné divoké šelmy.